nedeľa 16. júna 2013

Boston rozhodol v predĺžení a vyrovnal stav série.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na nedeľu v druhom zápase finále play off zámorskej NHL na ľade Chicaga 2:1 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

CHICAGO - BOSTON 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Sharp (Kane, HANDZUŠ) - 35. Kelly (Paille), 74. Paille (Seguin, McQuaid). Rozhodovali: O'Halloran, McCauley - Sharrers, Racicot, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:28, 22.154 divákov.
Chicago: Crawford - Keith, Seabrook, Leddy, Rozsíval, Hjalmarsson, Oduya - HOSSA, Toews, Saad - Kane, HANDZUŠ, Sharp - Shaw, Bolland, Bickell - Frolík, Krüger, Bollig
Boston: Rask - Ference, Boychuk, Seidenberg, CHÁRA, Krug, McQuaid - Jágr, Bergeron, Marchand - Horton, Krejčí, Lucic - Seguin, Peverley, Daugavinš - Thornton, Kelly, Paille
/stav série: 1:1/
Hrdinom stretnutia sa stal útočník Daniel Paille, ktorý asistoval pri prvom presnom zásahu Bruins a v 74. minúte rozhodol svojím gólom o triumfe hostí. Domácim nestačila ani asistencia Michala Handzuša, slovenský center mal v 12. minúte prsty v jedinom góle Blackhawks z hokejky Patricka Sharpa.
Handzuš opäť odviedol penzum práce pred súperovou bránou a výborne si počínal aj pri bránení, navyše ako jediný z domácich stredných útočníkov mal pozitívnu bilanciu na buly (11:8, 58-percentná úspešnosť).

Na ľade United Center celkovo odohral 15:24 min. Jeho krajan Marián Hossa bol strelecky opäť najaktívnejším hráčom stretnutia, počas 23:39-minútového pobytu na ľade vyslal na Tuukku Raska v bránke hostí sedem striel, rovnako ako jeho spoluhráč Patrick Sharp.

Tretí slovenský finalista, kapitán Bruins Zdeno Chára bol s minutážou 30:58 tretím najvyťaženejším hráčom v zápase a absolvoval najvyšší počet striedaní - 43, okrem toho si pripísal aj tri zblokované strely a dva strelecké pokusy.

Finálová séria o Stanleyho pohár sa teraz presúva na ľad "medveďov", tretí vzájomný duel je na programe v noci na utorok opäť o 2.00 SELČ.