nedeľa 5. mája 2013

Toronto vyrovnalo sériu s Bostonom, Chára s asistenciou

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára si vďaka prvej asistencii otvoril účet kanadského bodovania v play off NHL, ale jeho tím Boston Bruins prehral doma s Torontom Maple Leafs 2:4. Javorové listy tak vyrovnali stav série vo štvrťfinále play off Východnej konferencie na 1:1.

ŠTATISTIKA ZA SEZÓNU 2012-2013

GPGAPTS+/-PIMPPSHGWSS%
BEŽNÁ SEZÓNA487121914703021195,9
UMIESTNENIE V TABUĽKE1.196.190.204.33.27.83.78.77.58.464.
PLAYOFF20113400070,0
UMIESTNENIE V TABUĽKE68.66.25.53.1.23.23.4.19.37.66.

23.4.2013 BOS @ PHI000-200030,02925:190

Vo vypredanej hale TD Garden očakávali diváci podobný scenár, ako v prvom dueli, v ktorom medvede v podstate prevalcovali Toronto a vyhrali 4:1. Domácich Bruins síce v 22. minúte poslal do vedenia Nathan Horton, v ďalšom priebehu ale mali navrch hostia. Obrat skóre ešte v druhej tretine Maple Leafs vystrieľal útočník Joffrey Lupul.

Najskôr vyrovnal na 1:1 v presilovke a do trháku svoje farby poslal v 32. minúte. Kľúčovú akciu zápasu potom predviedol len 53 sekúnd po štarte tretej tretiny Phil Kassel. Americký útočník, ktorého pred štyrmi rokmi vytrejdovali práve z Bostonu do Toronta, sa proti medveďom presadil gólovo po prvý raz a hneď to bol gól víťazný.

Kessel sa presadil z brejku. V čase 50:35 sa presadil obranca Bostonu Johnny Boychuk a znížil stratu domácich na najtesnejší rozdiel. Posledné slovo si ale vzal v 57. minúte torontský James van Riemsdyk, ktorý si efektne spracoval puk chrbtom k bránke a rýchlou kľučkou našiel škáru medzi žŕdkou a chráničom brankára Tuukku Raska - 4:2 pre Maple Leafs. Chára strávil zo všetkých hráčov na ľade najviac minút 25:49 a zaznamenal aj dva plusové body.