streda 22. mája 2013

Chára s Bostonom už iba zápas od finále Východnej konferencie

Hokejisti Bostonu zdolali v noci na stredu v 2. kole play-off Východnej konferencie zámorskej NHL New York Rangers na jeho ľade 2:1 a v sérii vedú už 3:0 na zápasy.

Východná konferencia - semifinále
New York Rangers - Boston Bruins 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 24. Pyatt (McDonagh) - 44. J. Boychuk (Paille, S. Thornton), 57. Paille (S. Thornton, G. Campbell)
Brankári: Lundqvist - Rask, strely na bránku: 24:34. Diváci: 17.200
Stav série: 0:3

Domáci sa v 24. minúte dostali do vedenia zásluhou dorážky Taylora Pyatta v druhej časti hry. Hosťom sa ale v záverečnej tretine zásluhou Johny Boychuka a Daniela Pailleho podarilo výsledok otočiť vo svoj prospech. V tíme medveďov odohral slovenský obranca Zdeno Chára vyše 26 minút, štatistiky kanadského bodovania si ale nevylepšil. Zápas číslo štyri bude na programe v noci na piatok v hale Madison Square Garden.

"Ešte to stále nič neznamená, pretože my musíme vyhrať štyri stretnutia, aby sme mohli ísť ďalej," cituje portál nhl.com slovenského kapitána Zdena Cháru. "Už vo štvrtok bude nový deň a musíme sa pripraviť na ďalší duel. Musíme opäť hrať dôrazne. Zrejme nás čaká ďalší tesný a vyrovnaný zápas."
Hokejisti sú napriek jednoznačnému vedeniu opatrní vo vyhláseniach a vedia prečo. Až jedenásť hráčov zo súčasného kádra medveďov si dobre pamätá rok 2010, keď Boston viedol v semifinálovej sérii Východnej konferencie už 3:0 na zápasy, ale napokon s Philadelphiou prehral, pričom Flyers v tej sezóne získal Stanleyho pohár.