sobota 11. mája 2013

CHÁROV GÓL NESTAČIL

Východná konferencia - piate zápasy:
BOSTON (4.) - TORONTO (5.) 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 52. CHÁRA - 32. Bozak, 42. McArthur. Brankári: Rask - Reimer, strely na bránku: 44:33. Diváci: 17.565.
/Stav série: 3:2/

Slovenský hokejista Zdeno Chára si v noci na sobotu pripísal jeden presný zásah do siete Toronta, no jeho Boston prehral v piatom dueli 1. kola play off NHL 1:2 a súper znížil stav série na 2:3.

Chára v 52. minúte strelou zápästím už len upravil skóre stretnutia, v ktorom víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 prestrieľal "javorové listy" v pomere 44:33, no o postup musí teraz zabojovať v šiestom súboji v Toronte.

Bruins nevyužili prvý mečbal na postup do semifinále konferencie. Skóre duelu otvoril v 32. minúte v oslabení Tyler Bozak, keď obral na modrej čiare o puk Andrewa Ferenca a úspešne zakončil svoj samostatný nájazd. Víťazný gól dal na začiatku tretej časi po peknej individuálnej akcii Clarke MacArthur.

Toronto prestrieľalo domácich v prvej tretine v pomere 19:8, ale v ďalšom priebehu dominoval Boston, ktorý zasypal brankára James Reimera 36 strelami v priebehu druhej a tretej časti. Prekonať ho dokázal len Chára, ktorý 8 minút a 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny perfektnou strelou švihom spomedzi kruhov znížil na 1:2.

Bol to prvý gól slovenského obrancu v tohtoročnom play-off a jedenásty v kariére. V závere pri hre bez brankára mal 11 sekúnd pred koncom obrovskú šancu na vyrovnanie Jaromír Jágr, no trafil len hornú časť hokejky skvelého Reimera, ktorý zaznamenal 43 zásahov a stal sa prvou hviezdou zápasu.

"Až v tretej tretine sme hrali svoju hru. Musíme sa z toho poučiť a hrať od začiatku naplno," povedal tréner Bostonu Claude Julien. Toronto dokázal sériu play off zo stavu 1:3 otočiť len raz, v roku 1942 sa im to podarilo proti Detroitu. Boston má pri vedení 3:1 bilanciu 15-2.