nedeľa 26. mája 2013

Boston druhým finalistom Východnej konferencie.

Hokejisti Bostonu sa stali druhými finalistami Východnej konferencie, keď v noci na nedeľu zvíťazili v piatom súboji 2. kola play off zámorskej NHL nad tímom NY Rangers 3:1.

BOSTON (4.) - NEW YORK RANGERS (6.) 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Krug, 34. a 60. Campbell - 11. Girardi. Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 32:29. Diváci: 17.565.  /konečný stav série 4:1, postúpil Boston/

ŠTATISTIKA ZA SEZÓNU 2012-2013

GPGAPTS+/-PIMPPSHGWSS%
BEŽNÁ SEZÓNA487121914703021195,9
UMIESTNENIE V TABUĽKE1.196.190.204.33.27.83.78.77.58.464.
PLAYOFF122911714000424,8
UMIESTNENIE V TABUĽKE1.46.5.7.7.24.60.12.57.7.155.

16.5.2013 NYR @ BOS1122200911,13738:020

"Medvede" vyhrali semifinálovú sériu 4:1 na zápasy a vo finále sa stretnú s Pittsburghom. Slovenský obranca Zdeno Chára si  osobné štatistiky nevylepšil, počas takmer 25-minútového pobytu na ľade zaznamenal jeden plusový bod a na súperovho brankára vyslal tri strely.
Boston na druhý pokus ukončil sériu s Rangers a druhýkrát od roku 1992 postúpil do finále konferencie. Naposledy sa mu to podarilo v roku 2011, keď sezónu napokon zakončil ziskom Stanley Cupu.
Skóre duelu síce otvoril v 11. minúte v presilovke hosťujúci Dan Girardi, ale to bolo zo strany "jazdcov" všetko. Bruins vyrovnali zásluhou nováčika Toreyho Kruga, ktorý len vo svojom piatom zápase v play off strelil už štvrtý gól. Dvadsaťdvaročný mladík dostal šancu po zraneniach kľúčových obrancov Bruins a chopil sa jej perfektne.
Víťazný gól strelil v 34. minúte Gregory Campbell a ten istý hráč poistil postup gólom do prázdnej bránky. Tréner Claude Julien postavil do bránky Tuukku Raska, aj keď Fín v štvrtom zápase v New Yorku inkasoval po veľkej chybe.
Rask sa odvďačil spoľahlivým výkonom, zaznamenal 28 zásahov a v kľúčovom momente za stavu 2:1 zneškodnil sólový nájazd Ryana Callahana. "Teraz sa už môže smiať na góle, ktorý dostal v New Yorku," povedal Julien. Boston sa vo  finále konferencie stretne s Pittsburghom, ktorý sa rozbehol v posledných dvoch dueloch s Ottawou strelil 13 gólov. "Pittsburgh by som prirovnal k basketbalovému tímu Miami Heat. Má v tíme asi dvoch najlepších hráčov na svete a disponuje veľkou útočnou silou," povedal útočník Bruins Milan Lucic.
Tréner Rangers John Tortorella opäť  nechal na tribúne Brada Richardsa, ale tento ťah mu na druhýkrát nevyšiel. "Boston hral lepšie počas celej série a zaslúžene postúpil. Bol lepší tím," uznal Tortorella. Boston sa s Pittsburghom stretne v play off po 21 rokoch. V tom čase bol súčasný veterán Bostonu Jágr gólovou "mašinou" Penguins a doviedol svoj tím k víťazstvu 4:2. Teraz 41-ročný český útočník na gól v play off stále čaká.