streda 10. apríla 2013

New Jersey - Boston 4 : 5

Chára „zostrelil“ Salvadora, o sedem sekúnd dal gól

New Jersey Devils        4:5        Boston Bruins        (0:3,2:1,2:1)
Góly: 32. Eliáš (Sullivan), 39. Zajac, 46. Greene (Henrique, S. Bernier), 60. D'Agostini (Zubrus, Židlický) - 2. G. Campbell (Jágr), 5. Paille (Peverley), 9. G. Campbell (Ference, Peverley), 24. CHÁRA (Krejčí, Jágr), 48. Seguin (Paille, Seidenberg)

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New Jersey 4:5. Na výhre „medveďov“ sa jedným presným zásahom podieľal slovenský obranca a kapitán Bostonu, Zdeno Chára. Slovenský hráč sedem sekúnd pred vsietením sedemnásteho gólu v sezóne po strele príklepom zostrelil kapitána New Jersey, Bryca Salvadora, ktorého rana zasiahla do pravej ruky (33.minúta) a ten sa pre zranenie zápästia do zápasu už nevrátil. „Dosť ho to bolí. Keď stojíte pred Chárovou strelou príklepom, chce to poriadnu guráž. Práve preto je našim kapitánom,“ povedal o zranení Salvadora tréner New Jersey, Peter DeBoer.
Brankár „diablov“ Martin Brodeur po zápase povedal, že zranenie svojho spoluhráča zaregistroval na sekundu presne. „Snažil sa pohnúť ramenom smerom k jeho hokejke, no mal poriadne bolesti. Chára vyslal poriadnu strelu.“ Skoré uzdravenie poprial Salvadorovi tímový kolega Andy Greene. „Všetci dobre vieme akou strelou disponuje Chára a Sal (Salvador) sa obetoval. Urobí všetko čo je potrebné. Nevidel som ho a ani som s ním nehovoril. Všetci dúfame, že to nie je také zlé ako to vyzerá.“
Zdeno Chára odohral v zápase približne dvadsaťštyri minút, počas ktorých vsietil jeden gól, pripísal si mínusku, zaznamenal jednu strelu na bránku súpera a pripísal si dva dvojminútové tresty.