pondelok 29. apríla 2013

Boston doma nestačil na Ottawu.

V dohrávanom zápase základnej časti kanadsko-americkej hokejovej NHL prehral Boston na domácom ľade s Ottawou 2:4.

Boston Bruins - Ottawa Senators 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 40. Peverley (Redden, Seidenberg), 41. Seidenberg (Lucic, Daugavins) - 17. Condra (Pageau, Conacher), 31. Cowen (Turris, Gončar), 57. Pageau (Methot, Karlsson), 60. Turris (Karlsson, Alfredsson)
Brankári: Rask - Lehner, strely na bránku: 36 - 21. Diváci: 17.565

Stretnutie sa v riadne naplánovanom termíne neodohralo pre známe tragické udalosti pri Bostonskom maratóne. Hostia v polovici súboja viedli 2:0, keď ich góly strelili Condra a prvýkrát v sezóne sa v zakončení presadil Cowen. Domáci štyri sekundy pred koncom druhej tretiny znížili Peverleyom na 1:2 a štrnásť sekúnd po začiatku záverečnej časti hry vyrovnal Seidenberg na 2:2. Záver však patril "senátorom". Najskôr v 57. min Pageau opäť strhol vedenie na stranu hosťujúceho tímu a v záverečnej minúte Turris gólom do prázdnej bránky pri power-play "medveďov" stanovil konečný výsledok.
Tento výsledok posunul Ottawu na konečné 7. miesto tabuľky Východnej konferencie, Boston pôjde do play-off zo štvrtej pozície a neobhájil divízny titul, ktorý pripadol Montrealu.
"V porovnaní s predchádzajúcou sezónou sme chceli ukončiť základnú časť úspešnejšie. Pred rokom sme skončili na 8. mieste a triumfom v záverečnom zápase sme sa teraz posunuli na 7. pozíciu. Zlepšili sme sa a to bol náš cieľ," povedal po zápase skúsený krídelník Ottawy Daniel Alfredsson.
Senators si v 1. kole play-off zmerajú sily s rivalom zo Severovýchodnej divízie Montrealom. Aj ďalšie dve mužstvá (Boston, Toronto), ktoré do vyraďovacej časti postúpili z tejto divízie, hrajú o postup proti sebe. "Myslím si, že to budú veľmi zaujímavé zápasy. Nastúpime v hale Bell Centre a stretnutia budú mať patričný náboj, veď Montreal patrí medzi najhokejovejšie mestá v celej lige. Bude to boj," dodal Alfredsson.
Slovák Zdeno Chára strávil na ľade bezmála 23 minút. Z jeho šiestich streleckých pokusov neskončil ani jeden v sieti súpera, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.
Po dohrávke sú definitívne známe dvojice pre play-off aj vo Východnej konferencii. Pittsburgh sa stretne s New York Islanders, Montreal s Ottawou, Washington s New York Rangers a Boston s Torontom.
V Západnej konferencii, kde sa definitívne rozhodlo už v sobotu, na seba narazia Chicago s Minnesotou, Anaheim s Detroitom, Vancouver so San Jose a St. Louis s Los Angeles. Prvé súboje o Stanleyho pohár sú na programe už v utorok 30. apríla.