štvrtok 18. apríla 2013

Buffalo vyhralo v Bostone

Boston Bruins - Buffalo Sabres 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Paille (C. Kelly), 35. Kelly (Paille, Ference) - 19. Vanek (Ehrhoff, Ennis), 60. Hodgson (Vanek, Stafford), rozhodujúci nájazd: Stafford
Brankári: Chudobin - Miller, strely na bránku: 43:32. Diváci: 17.565

Boston sa po prvý raz predstavil doma po tragických udalostiach z maratónu a Buffalu podľahol 2:3 po samostatných nájazdoch. Proti sebe narazili dvaja slovenskí obrancovia, domáci Zdeno Cháraodohral 26:57 minút, zaznamenal dve strely a dostal dve trestné minúty. Andrej Sekera z tímu hostí odohral až 27:39 minút, čo bola najväčšia porcia z hráčov oboch tímov, vyprodukoval dve strely a skončil s jednou mínuskou.
V normálnom hracom čase sa skončil duel nerozhodne 2:2, gól nepadol ani v predĺžení a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Drew Stafford. Boston vďaka prehre až po samostatných nájazdoch získal potrebný bod a už po štvrtku môže definitívne myslieť na play-off.
"Bol to jeden z tých zápasov, ktorý chcete vyhrať nielen kvôli mužstvu, ale kvôli celému mestu. Trochu sme sklamaní z výsledku, ale vždy sme sa dokázali vrátiť do zápasu," povedal center medveďov Patrice Bergeron.