pondelok 8. apríla 2013

Boston - Carolina 6 : 2

Slovenským hokejistom sa v pondelkových stretnutiach zámorskej NHL nepodarilo bodovo presadiť. V akcii bol len obranca Bostonu Zdeno Chára, jeho tím zdolal na domácom ľade Carolinu hladko 6:2.

Boston - Carolina 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Góly: 4. Peverley (Seidenberg, Ference), 8. Marchand (G. Campbell, Jágr), 18. Marchand (Jágr, Seidenberg), 24. Ference (Seidenberg, G. Campbell), 31. Caron (Peverley, S. Thornton), 57. Horton (Hamilton, Lucic) - 51. Dwyer (Bellemore, Tlustý), 51. Bowman (Riley Nash, J. Staal)

Skúsený 36-ročný zadák strávil na ľade vyše 20 minút, na súperovho brankára vyslal tri strely a pripísal si dve trestné minúty. Najväčšou hviezdou duelu bol gólman "medveďov" Tuukka Rask, ktorý zneškodnil 40 striel. Pre Hurricanes to bola piata prehra v rade.