pondelok 2. apríla 2012

Boston vyhral na rangers na jeho ľade

New York Rangers     1:2     Boston Bruins     (1:0,0:2,0:0)

Góly: 5. GÁBORÍK - 24. Seidenberg (CHÁRA, Marchand), 32. P. Bergeron (Seguin)

Kanadsko-americká NHL v noci ponúkla balík šiestich zápasov. NY Rangers podľahli na domácom ľade Bostonu Bruins 1:2. Jediný presný zásah domácich zaznamenal slovenský snajper Marián Gáborík, na strane víťazného tímu bodoval kapitán 'medveďov' Zdeno Chára, ktorý si pripísal jednu asistenciu. Pre „Gabbyho“ to bol štyridsiaty presný zásah v aktuálnej sezóne.
Zdeno Chára strávil na ľade takmer dvadsaťsedem minút, zaznamenal jednu asistenciu, na brankára súpera vyslal jednu strelu a po zápase sa stal hviezdou noci č.2. Marián Gáborík odohral v súboji takmer dvadsaťštyri minút, zaznamenal jeden presný zásah, na brankára súpera smeroval tri strely a po zápase sa stal treťou hviezdou súboja."Odohrali sme dobrý zápas. V ceste nám však stál Thomas. Urobil niekoľko kľúčových zákrokov počas kľúčových momentov...V súbojoch s Bostonom to je zvyčajne o jednej malej chybe a puk ide do brány. Počas troch tretín si súper vypracoval tak šesť šancí na skórovanie, no prehrali sme však my," povedal po zápase tréner NY Rangers, John Tortorella.