utorok 17. apríla 2012

Boston vyhral na ľade Washingtonu.

Hráči Bostonu sa tešia z víťazného gólu Zdena Cháru, kltorý padol 113 sekúnd pred koncom
tretej tretiny.

Washington Capitals - Boston Bruins 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Góly: 16. Siomin (Laich, Ovečkin), 21. Ovečkin (Laich, Hamrlík), 54. Laich (Bäckström, Green) - 21. Peverley (Zdeno CHÁRA, Ference), 30. Paille (Zanon, G. Campbell), 42. Rolston (Kelly, Zdeno CHÁRA), 59. Zdeno CHÁRA (Bergeron, Seidenberg)
Brankári: Holtby - Thomas, strely na bránku: 32:29, diváci: 18.506
Stav série: 1:2
Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára v noci na utorok gólom necelé dve minúty pred koncom rozhodol o triumfe Bostonu na ľade Washingtonu 4:3. Bruins sa v sérii 1. kola play-off Východnej konferencie zámorskej NHL ujali vedenia 2:1.
Kapitán obhajcov Stanleyho pohára si v zápase pripísal dovedna tri kanadské body, keď okrem gólu pridal aj dve asistencie. Najprv na začiatku druhej tretiny, keď prihrával na vyrovnávajúci gól Richovi Peverleymu a potom na začiatku tretej tretiny, keď sa opäť prihrávkou podieľal na vyrovnávajúcom zásahu Briana Rolstona. Zdena Cháru vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.