nedeľa 15. apríla 2012

Boston prehral po druhom predlžení.

Boston - Washington 1:2 po 2 pp
Góly: 53. Pouliot (Rolston, Kelly) - 38. Brouwer (Ovečkin, Alzner), 83. Bäckström (Johansson)
Boston druhý domáci zápas série s Washingtonom nezvládol a tesne prehral. Séria sa sťahuje do hlavného mesta USA za stavu 1:1.

"Ticho v Bostone," zhodnotil mĺkvu atmosféru v TD Garden komentátor CBS Sport bezprostredne po tom, ako v tretej minúte druhého predĺženia rozhodol o víťazstve Caps Nicklas Bäckström.
Ako prvý sa medzi strelcov zapísal v 38. minúte hosťujúci Brouwer, Bruins ale dokázali v 53. minúte Pouliotom vyrovnať a tak sa muselo predlžovať. Dokonca dvakrát.
Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade skoro 34 minút, na konto si pripísal jeden dvojminútový trest a štyri neúspešné strely.
Prvou hviezdou duelu sa stal útočník Washingtonu Marcus Johansson, ktorý pred druhým gólom svojho tímu, posunul po vhadzovaní puk na Bäckströma a ten prekonal Thomasa.
V úvodných dvoch stretnutiach tejto série 1. kola play off sa do popredia dostali pozorné obrany a výborní brankári, aj preto v nich dovedna padli iba štyri góly. V prvom zápase dokonca len jeden. Oba zápasy muselo rozhodnúť predĺženie.