sobota 21. januára 2012

Hrdinom šlágru v Bostone Marián Gáborík. Boston prehral po predlžení.

BOSTON - NEW YORK RANGERS 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)Góly: 24. Ference, 40. McQuaid - 22. Callahan, 35. a 65. GÁBORÍK. Brankári: Rask - Lundqvist. Strely na bránku: 34:33. Diváci: 17.565.

Priaznivca spod Tatier jednoznačne najviac zaujal súboj v bostonskej hale TD Garden, kde domáci Bruins privítali New York Rangers. Vyrovnané stretnutie došlo až do predĺženia, v ktorom sa z víťazného gólu tešili hosťujúci Rangers. Hrdinom zápasu sa stal Marián Gáborík, ktorý sa postaral o vedúci gól na 2:1 a neskôr práve puk z jeho hokejky rozhodol o triumfe slávneho mužstva z New Yorku. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára si svoje štatistky neobohatil. Zdeno Chára v drese Bruins bol s takmer 32,5 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom svojho tímu, no okrem dvoch striel na bránku si na konto pripísal i mínusový bod.