pondelok 11. marca 2013

Boston vyhral v Ottawe po najazdoch.

Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci z pondelka na utorok len dvomi stretnutiami, do ktorých zasiahol aj jeden slovenský hráč.

Bol ním kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý sa s mužstvom predstavil na ľade Ottawy. "Medvede" prehrávali už po ôsmich minútach 0:2, avšak 35-ročný Trenčan na konci úvodnej tretiny naštartoval asistenciou obrat v prospech hostí, ktorý sa zrodil až v dramatických samostatných nájazdoch. Chára, ako obvykle, strávil na ľade najviac času zo svojich spoluhráčov, celkovo 26 minút aj 10 sekúnd. Pre slovenského reprezentačného kapitána to bol jubilejný desiaty bod v aktuálnom ročníku NHL, čo je však podstatnejšie, jubilejný 500. zápas v drese Bruins!

Ottawa - Boston 2:3 pp a sn (2:1, 0:1, 0:0-0:0-0:1)
- (Zdeno Chára za hostí 0+1)
Góly: 1. Latendresse (Gončar, C. Phillips), 8. Turris (C. Phillips) - 20. S. Thornton (CHÁRA), 29. Paille (Krejčí, McQuaid), rozhodujúci sam. nájazd Krejčí