sobota 17. decembra 2011

Chárov hetrik Howea, Boston demoloval!

Domáci 'Letci' neustrážili Boston, ktorému podľahli 0:6. 'Medvedi' vykorčuľovali do zápasu aj so slovenským kapitánom Zdenom Chárom, ktorý sa do zostavy Bostonu vrátil po zranení nohy naozaj v ukážkovej forme.
Chára v nočnom súboji zaznamenal hetrik Gordieho Howea - už v tretej minúte prvej tretiny sa kapitán Bostonu pobil s Jodym Shellym, približne o šesť minút neskôr pridal gól a v polovici druhej tretiny aj asistenciu. Chára strávil na ľade takmer dvadsaťštyri minút.
Domácim súboj totálne nevyšiel a po prvej tretine prehrávali 0:4. Brankár Bostonu Tim Thomas si pripísal tridsiate čisté konto v NHL, keď zlikvidoval všetkých tridsaťjeden striel.
Výsledok:
Boston - Philadelphia (4:0, 1:0, 1:0)
góly: 1.Pouliot (Peverley,Kelly), 3.D.Paille (Seidenberg,Corvo), 9.Chára, 18.Lučič (Corvo,Seguin), 28.Horton (Chára,Peverley), 53.Seguin (Marchand,Ference)