nedeľa 24. februára 2013

Fantastický gól Zdena Cháru rozhodol zápas

Dámy a páni, Zdena Cháru všetci poznáme ako najtvrdšieho, najvyššieho a najlepšieho obrancu a skvelého kapitána, ale dnes večer sa prezentoval gólom, ktorý možno v tejto sezóne nebude mať konkurenciu.
Boston sa v nedeľu večer predstavil na ľade Floridy a kapitán Zdeno Chára v zápase samozrejme nechýbal. Úvodný gól stretnutia strelil už v 8. minúte Milan Lucic a Bruins sa dostali do vedenia.

Veľká chvíľa prišla o šesť minút neskôr, Chára si nakorčuľoval do útočného pásma, na modrej čiare dostal prihrávku od Brada Marchanda, urobil parádnu otočku okolo brániaceho hráča, ktorý nechápal, čo sa to deje a presnou strelou bekhendom uzemnil aj brankára Markströma. Nádherný gól, ktorý bude určite kandidovať medzi tie najkrajšie v aktuálnej sezóne NHL dostal ovácie aj od domácich fanúšikov Floridy. Zaslúžil si to!
Dve minútky po Chárovom góle sa presadil aj ďalší Slovák. Útočník Floridy Tomáš Kopecký znížil na 1:2, ale bol to prvý a posledný gól domácich v zápase. Na začiatku druhej tretiny zvyšoval opäť na rozdiel dvoch gólov Chris Kelly a v samom závere, keď hrali "panteri" presilovku s odvolaným brankárom práve pri vylúčení Zdena Cháru, strelou do prázdnej bránky stanovil konečný výsledok 4:1 pre Boston Daniel Paille.
Florida Panthers - Boston Bruins 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 16. KOPECKÝ (Shore, Fleischmann) - 8. Lucic (Krejčí), 14. CHÁRA (Marchand, Seguin), 23. Kelly (Paille, C. Bourque), 59. Paille (McQuaid)
Brankári: Markström - Rask, strely na bránku: 35:31. Diváci: 18.108