piatok 1. februára 2013

Boston prehral Buffalom.

Boston - Buffalo 4:7 (0:0, 3:3, 1:4)
Góly: 26. Peverley (Paille, C. Kelly), 28. Marchand (P. Bergeron), 31. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 42. Krejčí (Horton) - 22. Vanek (Hodgson, Pominville), 37. Vanek (Ehrhoff, Ennis), 39. Ennis (Vanek, Foligno), 43. Sulzer (Grigorenko, Hecht), 47. Hodgson (Vanek, Pominville), 59. Vanek (Hodgson, M. Weber), 60. Pominville

Zdeno Chára z Bostonu bol najvyťaženejším mužom súboja, odkorčuľoval vyše 25 minút. Vanek strelil ôsmy hetrik v kariére a pomohol svojmu tímu ukončiť štvorzápasovú sériu bez víťazstva. "Puky ma dnes nachádzali na správnom mieste. Niekedy nepremeníte ani stopercentné šance, inokedy vám všetko vyjde," povedal podľa AP Vanek, ktorý má za sebou druhý päťbodový zápas kariéry i sezóny. Bruins sa nepodarilo vyrovnať historicky najlepší štart do ročníka, v siedmom súboji prvýkrát nebodovali.
Hetrikom a dvoma asistenciami zničil Thomas Vanek z Buffala súperov z Bostonu. Sabres vyhrali na ľade Bruins 7:4. Súboj slovenských obrancov vyhral Andrej Sekera, ktorý pomohol defenzíve Sabres počas vyše 21 minút na ľade aj piatimi zblokovanými strelami.