piatok 22. februára 2013

Boston uspel v Tampe 4:2

Zo šestice slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do štvrtkových stretnutí zámorskej NHL, sa bodovo presadili Ľubomír Višňovský, Tomáš Kopecký a Zdeno Chára a ich tímy navyše vyhrali. Trio Richard Pánik, Marián Gáborík a Tomáš Tatar odchádzalo zo štadiónov smutné, keďže ich tímy prehrali.
Boston uspel v Tampe 4:2. Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a asistoval na štvrtý gól Bruins z hokejky Nathana Hortona. Útočník Bostonu bol kľúčom k štvrtkovej výhre, keď dal dva góly. Tampa je obľúbeným Hortonovým tímom, v 45 stretnutiach proti Lightning zaznamenal 26 gólov a 20 asistencií. Bruins z ôsmich zápasov na klziskách súperov v tomto ročníku vyhrali šesť. DomáciRichard Pánik odohral 9 minút.
Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Góly: 9. Stamkos (Purcell, M. Bergeron), 29. Conacher (Purcell, Stamkos) - 2. Horton (Hamilton), 4. P. Bergeron (Marchand), 34. Marchand (Seguin, P. Bergeron), 43. Horton (CHÁRA, Hamilton)