štvrtok 24. novembra 2011

Tretí gól Zdena v prebiehajucej sezone.

Buffalo - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Ehrhoff (Stafford, Gragnani), 16. Vanek (Pominville), 32. Brennan (D. Roy, Gragnani) - 24. Seguin (P. Bergeron, Peverley), 36. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 44. CHÁRA (Lucic, Krejčí), rozhodujúci sam. nájazd Pouliot

Kapitán Bostonu Zdeno Chára tretím presným zásahom v tomto súťažnom ročníku vyrovnával na ľade Buffala na 3:3 a zabezpečil hosťom predĺženie. Rozhodnutie napokon padlo až v nájazdoch, jediným úspešným exekútorom bol v piatej sérii Benoit Pouliot. Bruins dosiahli desiate víťazstvo v rade, čím napodobnili svoju úspešnú sériu z prelomu rokov 2008 a 2009. Chára sa v 12. min pobil s Robynom Regehrom. Brankár Bostonu Tim Thomas inkasoval gól na klziskách súperov po 234:05 min. "Každá séria sa raz skončí, aj táto musela. Má pre mňa veľký význam. Veľa sme však o nej nehovorili, nerozmýšľal som nad ňou. Naším cieľom je vyhrávať," povedal Thomas, ktorého sledoval v hľadisku aj bývalý gólman Buffala Dominik Hašek. Andrej Sekera v drese Sabres odohral vyše 24 minút a na bránku Bostonu vyslal jednu strelu.