pondelok 23. decembra 2013

Boston vyhral v Nashvile .

Nashville - Boston 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Góly: 32. C. Smith (S. Jones, Ellis), 44. C. Smith (Spaling, S. Weber) - 2. Iginla (CHÁRA, Lucic), 6. Fraser (Söderberg, Spooner), 11. R. Smith (Söderberg, Spooner), 46. Iginla (Krejčí, Krug), 46. Söderberg (Spooner, R. Smith), 56. Marchand (R. Smith)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:07 min, mal 1 asistenciu, 1 plusový bod, 2 strely a 2 trestné minúty.

Boston vyhral siedmy zápas z posledných deviatich, v Nashville uspel 6:2 aj vďaka výbornej prvej tretine, v ktorej strelil tri góly. Kapitán Bruins Zdeno Chára prihrával Jaromovi Iginlovi na prvý gól stretnutia, útočník Bostonu sa potom presadil ešte raz. Dva góly strelil aj domáci Craig Smith. Chára strávil na ľade vyše 22 minút, mal dva strelecké pokusy a dve minúty sedel na trestnej lavici. Tréner Bruins Claude Julien sa po zápase radoval zo 400. víťazstva v NHL. "Je to míľnik, ktorý si uvedomím až po odchode do dôchodku. Momentálne ma zaujímajú naše výkony a výsledky," povedal Julien.