streda 7. marca 2012

Toronto 4:5 Boston ,dve asistencie Cháru.

Toronto Maple Leafs     4:5     Boston Bruins     (1:1,2:4,1:0)

Góly: 4. C. Gunnarsson (T. Connolly, Kuľomin), 21. Liles (Lupul, Kessel), 30. Kessel (Liles, Phaneuf), 54. Grabovskij (MacArthur, Gardiner) - 14. J. Caron (Pouliot, Corvo), 23. Seguin (CHÁRA, Krejčí), 23. C. Kelly (J. Caron, Pouliot), 34. Caron (CHÁRA, P. Bergeron), 37. Seguin (Lucic, Zanon)

Zo Slovákov zaznamenal pohyb v kanadských štatistikách obranca a kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý v súboji s Torontom prispel k výhre 'medveďov' 5:4 dvomi asistenciami.
Novému trénerovi Toronta, Randymu Carlyslovi nevyšiel domáci debut...'Javorové listy' totiž podľahli Bostonu 4:5. Prvou hviezdou zápasu sa stal center 'medveďov' Tyler Seguin (2+0, štyri strely na bránu, plusový bod), druhou pravé krídlo Bostonu, Jordan Caron (2+1, štyri strely na bránu, tri plusové body) a treťou obranca Toronta, John-Michael Liles (1+1, tri strely na bránu, jeden mínusový bod). Boston sa dokázal vysporiadať s Torontom i napriek bohatej absenčke v tíme (Tuuka Rask, Nathan Horton, Rich Peverley, Daniel Paille). "Momentálne veľmi potrebujeme, aby v tíme zažiarilo pár chlapíkov. V kádri bojujeme s niekoľkými zraneniami a preto nemôžeme počítať s plnou silou. Nasledujúce zápasy budú veľkou výzvou," povedal pre nhl.com tréner Bostonu, Claude Julien. Kapitán Bostonu, Slovák Zdeno Chára bol opäť najvyťaženejším hráčom tímu. Na ľade strávil približne dvadsať-päť minút a počas večera zaznamenal dve asistencia, dva plusové body, na brankára súpera vyslal dve strely a odsedel si jeden dvojminútový trest.

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári (odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty):
Jaroslav Halák (St. Louis) 38 22 10 5 1,89 92,6 6
Peter Budaj (Montreal) 9 2 6 1 2,87 90,2 0
Kanadské bodovanie a najlepší strelci v zámorskej hokejovej NHL - stav k 6. marcu: