pondelok 5. marca 2012

NY Rangers zdolalo na domácom ľade Boston 4:3

New York Rangers 4:3 Boston Bruins     (2:1,0:1,2:1)

Góly: 6. Fedotenko, 7. Hagelin, 44. GÁBORÍK, 53. Stepan - 8. Pouliot, 22. Caron, 52. Krejčí. Brankári: Lundqvist - Thomas. Strely na bránku: 17:33. Diváci: 18.200.

NY Rangers zdolalo na domácom ľade Boston 4:3. Prvou hviezdou súboja sa stale center NY Rangers, Derek Stepan (1+0, jedna strela na bránu súpera, mínusový bod), druhým hviezdnym bol pravý krídelník NY Rangers, Marián Gáborík (1+0, tri strely na bránu, mínusový bod) a treťou hviezdou sa stal center Bostonu, David Krejči (1+0, dve strely na bránu, plusový bod). "Myslím, že v Bostone sme mali viac energie a lepší štart v zápase. Počas druhej tretiny sme pôsobili trochu unavene, no v tej záverečnej nás tretí gól opäť vzpružil. Vyzerá to tak, že v Bostone dokážeme gólovo odpovedať o niečo viac...Odpovedali sme. Keď hráme dobre, snažíme sa skórovať. Vďaka tomu sa nám podarilo skórovať v tretej časti," povedal po súboji brankár NY Rangers, Henrik Lundqvist. Marián Gáborík zaznamenal na ľade už svoj 32.gól sezóny. 'Gabbyho' presný zásah prišiel len pár sekúnd po tom, čo pravého krídelníka v súboji jeden na jedného zastavil brankár Bostonu, Tim Thomas. Gáborík strávil v nočnom súboji na ľade približne dvadsať a pol minúty. Kapitán a obranca Bostonu, Zdeno Chára strávil na ľade približne dvadsaťpäť minút, na brankára súpera vyslal dve strely.