nedeľa 4. marca 2012

Chára s jednou asistenciou. Boston opäť prehral.

BOSTON - NEW YORK ISLANDERS 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)Góly: 16. Lucic, 48. Seguin (CHÁRA) - 18. Bailey, 36. Moulson, 56. Tavares. Brankári: Rask (30. Thomas) - Nabokov. Strely na bránku: 34:25. Diváci: 17.565.

Boston podľahol New Yorku Islanders 2:3 a ostrovania tak ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva v riadnom hracom čase. Zdeno Chára bol s viac ako 26 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom duelu. Kapitán domácich okrem dvoch streleckých pokusov zaznamenal i svoju 29. asistenciu v sezóne. V záverečnej tretine Chára z vlastného obranného pásma nahodil puk o mantinel a na útočnej modrej našiel Tylera Seguina, ktorý vyrovnal na 2:2. Necelých päť minút pred koncom však rozhodol o výsledku John Tavares. Jeho spoluhráč z Islanders Milan Jurčina odohral 17,5 minúty a odpykal si i dvojminútový trest. Domáci prišli o brankára Tuukku Raska, ktorého pre zranenie dolnej časti tela vystriedal v polovici duelu Tim Thomas.