nedeľa 6. októbra 2013

Boston - Detroit 4 : 1

BOSTON - DETROIT 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Krug (Lucic, Krejčí), 21. Marchand (Boychuk), 28. Caron (R. Smith, McQuaid), 53. CHÁRA (Krug, Lucic) - 17. Zetterberg (Abdelkader, Dacjuk). Brankári: Rask - Howard, strely na bránku: 37:26.

ŠTATISTIKA ZA SEZÓNU 2013/14

GPGAPTS+/-PIMPPSHGWSS%
BEŽNÁ SEZÓNA210102100520,0
UMIESTNENIE V TABUĽKE64.33.213.120.195.96.3.7.25.99.87.

POSLEDNÝCH 5 ZÁPASOV  2013/14

GAPTS+/-PIMPGSGSS%SHFTTOIPPP
5.10.2013 DET @ BOS1010010333,32422:231
3.10.2013 TBL @ BOS000020020,02924:140

Tohtosezónnu premiéru v NHL absolvoval Tomáš Tatar, v štvrtom útoku Red Wings odohral niečo vyše deväť minút, no veľa dôvodov na úsmev nemal. Detroit podľahol domácim Bruins 1:4 a prvýkrát v novom ročníku vyšiel bodovo naprázdno. Bostonský orchester dirigoval kapitán Zdeno Chára - pri dvoch presilovkových góloch "medveďov" úspešne clonil pred súperovým brankárom, pričom druhý sám dal, keď sa na chvíľu ocitol voľný pred Jimmym Howardom, zamiešal pred ním puk a šikovne ho prekonal bekhendom.

Presilovkový ťah s mohutným slovenským obrancom, ktorého tréner Claude Julien presunul z modrej čiary pred bránkovisko, tak zatiaľ vychádza na jednotku. "Nikto ho nedokáže stadiaľ odsunúť," povedal na adresu Cháru jeho spoluhráč Torey Krug, ktorý sa vďaka cloneniu trenčianskeho "obra" postaral o úvodný gól stretnutia. Howard sa novinárom posťažoval, že kvôli Chárovi má veľmi obmedzený výhľad na puk. "Nie je to jednoduché, keď pred vami stojí vyše dvojmetrový chlapík. Je to niečo, s čím sa musíte vyrovnať a nájsť si výhľad. Ale je to extrémne náročné," povzdychol si brankár "červených krídel".

"Pri góle Kruga nemohol vidieť nič," potvrdil domáci center Patrice Bergeron. Samotný Chára nechcel po zápase hovoriť o svojom výkone, vyzdvihol úsilie celej presilovkovej formácie.

"Nikde nie je napísané, že keď máte početnú výhodu, tak ju aj automaticky využijete. Musíte skutočne tvrdo pracovať a vyhrať všetky tie drobné súboje o puk. Detroit je jedným z najlepších tímov v lige, majú prepracovaný herný systém a veľmi nebezpečných hráčov. Bez stopercentného výkonu by sme ich nemohli zdolať," nechal sa počuť vodca bostonskej kabíny, ktorý strávil na ľade vyše 22 minút. Bruins si aj jeho zásluhou držia po dvoch vystúpeniach stopercentnú bilanciu.