sobota 25. februára 2012

Boston prehral po predlžení.

BUFFALO – BOSTON 2:1 po predĺžení a nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 35. SEKERA, rozhodujúci nájazd Roy – 44. CHÁRA. Brankári: Miller - Rask. Strely na bránku: 27:36. Diváci: 18.690.

Obrancovia Andrej Sekera a Zdeno Chára sa postarali o oba presné zásahy v riadnom hracom čase duelu Buffalo – Boston, ktorý napokon vyhrali domáci 2:1 po nájazdoch. Marián Gáborík zaznamenal svoj 28. gól a 24. asistenciu v sezóne a premenil i svoj pokus v nájazdoch, no New York Rangers napokon v mestskom derby prehrali s Islanders 3:4 po nájazdoch.Buffalo zdolalo Boston 2:1 po štvrtej sérii nájazdov, v ktorej rozhodol Derek Roy. "S bodom sme spokojní," citovala brankára Bruins Tuukku Raska oficiálna stránka NHL. "V posledných týždňoch sme nepodávali vyrovnané výkony. Proti St. Louis sme však hrali vynikajúco a proti Bruins dobre. Musíme v tomto trende pokračovať." V riadnom hracom čase sa strelecky presadili iba dvaja Slováci. Najprv Andrej Sekera strelou z kruhu otvoril skóre svojím tretím gólom v sezóne a v záverečnej časti v presilovke Zdeno Chára zachytil vyhodený puk a prestrelil Ryana Millera. Obranca Sabres odohral 18 minút, počas ktorých okrem streleckého pokusu zaznamenal i plusový bod, Chára k deviatemu gólu v sezóne pridal i dva strelecké pokusy a s takmer 26 minútami na ľade bol najvyťaženejším hráčom a treťou hviezdou duelu. Bruins v dueli nemali žiadneho vylúčeného hráča, čo sa im naposledy podarilo v januári 2004.