štvrtok 9. februára 2012

Rozhodcovia v NHL to opäť „prepískli“, Boston smutil.

Situácia sa odohrala v 8.minúte úvodnej tretiny za stavu 1:0 pre Buffalo. Príklep centra Bostonu Chrisa Kellyho usmernil do brány 'Ryana Millera dvadsaťtri-ročný krídelník 'bruins', Milan Lučič. Boston sa však z gólu na vyrovnávajúci stav 1:1 tešil predčasne. Rozhodcovia celú situáciu vyhodnotili ako bránenie centra Bostonu, Richa Peverleyho v hre brankárovi. Gól tak nepadol, Peverley sa údajne previnil bránením v hre, no trestná lavica zostala prázdna...Buffalo na domácom ľade nakoniec deklasovalo Boston 6:0. Komentátor New England Sports Network, Andy Brickley dané rozhodnutie arbitrov označil za najhoršie rozhodnutie roka. Brankár Buffala, Ryan Miller sa prostredníctvom rádia WGR 550 nechal počuť nasledovne: "Podľa mňa to bolo celé o tom, že Boston sa ma dnes jednoducho nemohol ani len dotknúť. Po tom, čo sa udialo pred pár mesiacmi mám zrejme proti nim nejakú výsadu a nesťažujem si."  Buffalo na domácom ľade uštedrilo Bostonu šesťgólový výprask. Prvou hviezdou zápasu sa stal brankár 'sabres' Ryan Miller (shutout-zastavil 36 striel), druhou pravý krídelník Buffala Jason Prominville (2+0, štyri strely na bránu súpera, tri plusové body), tretím hviezdnym sa stal pravý krídelník Buffala Patrick Kaleta (1+0, dve strely na bránu súpera a jeden plusový bod). Slovenský obranca Buffala Andrej Sekera zaznamenal počas súboja dve asistencie, tri plusové body a na ľade strávil približne osemnásť a pol minúty. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade takmer devätnásť a pol minúty, pripísal si však len tri mínusové body a odsedel si dvojminútový trest za nedovolené bránenie .Tuuka Rask vydržal v bráne Bostonu len 22 minút a po troch inkasovaných góloch z desiatich striel sa nechal vystriedať Timom Thomasom. Ten po zvyšok zápasu zastavil šestnásť striel no rovnako ako Rask inkasoval tri góly. Brankár Buffala Ryan Miller sa počas večera blysol ukážkovým zákrokom zo 7.minúty úvodnej tretiny, keď v priamej konfrontácii  zmaril pravým 'betónom' pokus David Krejčiho: "Musím pochváliť náš tím. Náš systém hry ako aj naša snaha boli skvelé. Takto musíme hrať aj naďalej. Bol tam dôraz na súboje, zameriavali sme na detaily," povedal Miller pre nhl.com.