pondelok 20. novembra 2017

Pohoda. Kabat 16.11.2017 Bratislava

https://www.youtube.com/watch?v=SY4EFGVzGeM

Umýval autá, hrozilo mu väzenie. Chárov debut v NHL má 20 rokov

 Majiteľ autoumyvárne v kanadskom mestečku Prince George je spokojný. Konečne má niekoho, kto dočiahne aj na strechy veľkých áut. Chudý a mimoriadne vysoký chlapec z východnej Európy. Poslušný a tichý. Má nejakých 18 rokov a hrá tu hokej za miestne „pumy“.
Podnikavý muž z Britskej Kolumbie vtedy naozaj poriadne nevedel, s kým má dočinenia. Vedel, že dlháň sa volá Zdeno. Netušil však, že skromný, veľmi pracovitý a jemne nemotorný mladík, ktorý si u neho privyrábal, už čoskoro odohrá svoj prvý zápas v NHL. A že o 13 rokov neskôr bude jej najlepším obrancom.
„V mojom prípade bolo podstatné, že som mal strašnú chuť všetkým dokázať, že hokej môžem hrať,“ priznal pre časopis .týždeň Chára, ktorý prvýkrát vstúpil na ľad v Trenčíne ako šesťročný. A učaroval mu navždy.
„Dodnes si to pamätám. Tú vôňu. Vôňu ľadu,“spomínal.

BALIL PERMANENTKY

Zdeno Chára5 FOTIEK VO FOTOGALÉRII
Zdeno CháraZdroj: TASR
Chára je jedným z najoceňovajším hráčov celej NHL. V 90-tych rokoch však bol akurát tak ideálnym terčom posmeškov. Trafiť ho uštipačnou poznámkou nebolo pre jeho šikovnejších a pohybovo nadanejších spoluhráčov vôbec ťažké.
„Nie, som hokejista newyorských ostrovanov,“ znela o niekoľko rokov neskôr jeho odpoveď na častú otázku okolia, či je basketbalista. Jej obsah ho mohol hriať pri srdci. A „ostrovania“ si mohli mädliť ruky, akého človeka a hokejistu získali.
Keď sa sám od seba rozhodol pomôcť pracovníkom klubu pri balení a posielaní permanentiek, okolie ostalo v nemom úžase. A zámorským novinárom iba slušne odpovedal: „Mali toho veľa a ja som nemal nič iné na práci.“
Blížil sa vtedy záver 90-tych rokov a z nemotorného mladíka sa pomaly stával obranca hodný NHL. Kvôli nej ako 18-ročný utiekol zo Slovenska a vyhol sa vtedy povinnej vojenskej službe.
„Keď ma (v roku 1999) zavolali do slovenskej reprezentácie, tak som mal jednu podmienku – že ma nezatknú a že sa budem môcť vrátiť do Kanady. Dohodli sme sa a prišiel som na majstrovstvá sveta,“spomínal Chára, ktorý na šampionáte v Nórsku debutoval v slovenskom drese.
O rok neskôr sa v Petrohrade tešil zo striebornej medaily. Najskôr však smútil, keď po prehratom finále s Českom vysilený sedel na ľade opretý o mantinel.

PROTI YZERMANOVI

Zdeno Chára v drese NY Islanders5 FOTIEK VO FOTOGALÉRII
Zdeno Chára v drese NY IslandersZdroj: Getty Images
Vyžiadalo si to veľa námahy, driny a odriekania. No Zdeno Chára si večer 19. novembra 1997 obliekol dres klubu NHL. „Ostrovania“ sa chystali na veľkého súpera. Bol ním nastávajúci víťaz Stanleyho pohára, „červené krídla“ z Detroitu na čele s kapitánom Steveom Yzermanom.
„Z prvého striedania si pamätám takmer všetko. Buly bolo v našom obrannom pásme na ľavej strane. Naľavo v obrane bol Scott Lachance, vpravo som stál ja. Splnil sa mi vtedy sen. Aj teraz si na to spomínam, ako by to bolo včera. Môžem sa mýliť v jednom či vo dvoch dňoch, ale myslím, že v Detroite sme nastúpili 17. novembra 1997 a vyhrali sme 3:1. Nebol som nervózny. Bol som pokojný a snažil som sa neurobiť veľkú chybu," povedal Chára pred piatimi rokmi, keď odohral svoj tisíci zápas v NHL.
Zdeno sa však pomýlil nielen v dátume, ale i vo výsledku. „Ostrovania“ naozaj porazili „červené krídla“ v ich vlastnej aréne, no 3:2. Jeden z gólov hostí vtedy dal i Žigmund Pállfy, ktorý prekonal Chrisa Osgooda.
Hoci Chára na ľade slávnej Joe Louis Areny odohral iba sedem minút a naskočil na jedenásť striedaní, pripísal si dva plusové body. Nie zlý začiatok na odpisovaného hokejistu.

POMÁHAL MU ROZHODCA

Zdeno Chára v drese Ottawy Senators5 FOTIEK VO FOTOGALÉRII
Zdeno Chára v drese Ottawy SenatorsZdroj: Getty Images
Prvým zápasom to však iba začalo. Na Cháru stále ešte čakala tŕnistá cesta za snom. Po dueli v Detroite si pripísal ešte ďalšie štyri štarty v rade, následne putoval na farmu do Kentucky, no na záver sezóny sa vrátil do prvého tímu. Kľúčovým mala byť nasledujúca sezóna.
Keď v lete 1998 prišiel do prípravného kempu, veľmi si veril. No neuspel. Trenčana pred začiatkom sezóny opäť poslali na farmu, tentokrát do Lowellu. Medzi elitu ho povolali koncom novembra a už ju nikdy neopustil. 
„Vytváral som na seba veľký tlak. Na nič iné okrem NHL som nemyslel a bol som ustráchaný. Fyzicky som bol pripravený, cítil som sa v najlepšej forme, no psychicky nie. Priveľa som premýšľal. Bolo pre mňa dobré, že ma poslali na farmu. Potreboval sa veľa hrať,”spomínal Chára, ktorý sa stále učil koordinovať svoje telo na malom priestore a v rýchlom tempe NHL.
„Bol obrovský a jemne nemotorný. Nevedel kontrolovať svoje mamutie a gigantické telo na menšom ľade. Veď len jeho lakte boli vo výške hláv ostatných hráčov. Často ich mal hore a stále ho za to vylučovali. Ukazoval som mu, že ich musí mať nižšie a pri tele. Bol veľmi slušný a nechal si poradiť,” spomínal niekdajší skvelý rozhodca NHL Kerry Fraser. 

DOKÁZAL AJ BOKROŠOVI

Zdeno Chára5 FOTIEK VO FOTOGALÉRII
Zdeno CháraZdroj: Getty Images
Od začiatku zámorskej kariéry patril Chára medzi najtvrdšie trénujúcich hráčov. Potreboval sa totiž zlepšovať v mnohých aspektoch, najmä v korčuľovaní. Tréneri ho často museli brzdiť, aby si neublížil. Vypracoval sa v New Yorku, dominoval v Ottawe a na absolútny vrchol ligy sa dostal v Bostone, kde je už 11 rokov kapitánom.
„V Trenčíne mu tréner Ernest Bokroš povedal, že z neho nikdy hokejista nebude. A ja som mu vtedy povedal: ´pamätaj si, z môjho syna bude raz najlepší obranca na svete. Ja s ním budem trénovať sám.´ A tak som aj spravil,“ vravel pred siedmimi rokmi pre denník Pravda Chárov otec Zdeněk, bývalý zápasník. Práve vďaka nemu Zdeno získal potrebnú koordináciu pohybov a výnimočnú tréningovú morálku.
„Veľa vecí je vytrhnutých z kontextu. Hovorme však o tom čase, keď som Zdena trénoval v juniorke a on mal 17-18 rokov. Vtedy mal úplne inú výkonnosť ako dnes. Ja som rozhodol a on išiel svojou cestou. A Zdeno to mne i všetkým ukázal. Dodatočne pred ním dávam s obdivom klobúk dole za to, čo dosiahol a ako dlho sa drží na vrchole,“ uviedol Bokroš pre ŠPORT.SK.

ZÁMORSKÉ MÍĽNIKY ZDENA CHÁRU


Draft NHL (New York Islanders, jún 1996)
Prvý zápas v NHL (november 1997)
Prvý gól v NHL (január 1999)
Výmena do Ottawy (jún 2001)
Výmena do Bostonu a vymenovanie za kapitána (júl 2006)
Zisk Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu (jún 2009)
Zisk Stanleyho pohára (jún 2011)
Odohratie tisíc zápasov v NHL (apríl 2012 )
Dosiahnutie hranice 600 bodov (marec 2017)

sobota 18. marca 2017

Všetko najlepšie Big Z!

Slovenský hokejista a kapitán Bostonu Zdeno Chára oslávi v sobotu 18. marca okrúhle 40. narodeniny. Víťaz Stanleyho pohára z roku 2009 a držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu sezóny 2008/2009 už dvadsať rokov vzbudzuje svojou postavou, silou a tvrdou strelou rešpekt na klziskách NHL.

V nej drží niekoľko rekordov, je najvyšší hokejista v histórii zámorskej profiligy (205 cm) a zároveň i majiteľ najtvrdšej strely (169,62 km/h, z roku 2009). V zbierke má aj dve strieborné medaily z MS.

Zdeno Chára sa narodil 18. marca 1977 v Trenčíne. V športovej kariére sa nevybral po stopách svojho otca, Zdeněk Chára bol československý reprezentant v zápasení. Mladý Chára si hokej vybral aj preto, lebo sa narodil a vyrastal v jednom z najhokejovejších miest na Slovensku.
Chárova cesta na výslnie v najrýchlejšom kolektívnom športe na svete nebola jednoduchá. Ako dorastenec začínal v Dukle Trenčín, ale vysokou postavou vyvolával u trénerov nedôveru. Viacerí pochybovali, že by sa mohol venovať profesionálne hokeju. Nevyčítali mu len to, že je príliš vysoký, ale aj pomalý. Čím viac sa Chára stretával s výčitkami, tým viac trénoval, lebo život bez hokeja si nevedel predstaviť.

Trápili ho aj zdravotné problémy. Musel totiž hrávať v menších korčuliach, pretože veľkosť šestnásť v tej dobe neexistovala, čo mu spôsobovalo výrastky na chodidlách. Spoluhráči si ho s úsmevom doberali, že basketbal sa trénuje vo vedľajšej hale
V juniorskom tíme Dukly Trenčín sa pre vysokého Cháru nenašlo stále miesto a tak skončil v druholigových Piešťanoch. Tam sa paradoxne aj vďaka jeho usilovnosti, ale aj dobrej partii spoluhráčov naštartovala Chárova kariéra. Všimol si ho totiž český hráčsky agent Jaromír Henyš a tak sa v osemnástich rokoch v sezóne 1995/1996 sťahoval do českého klubu Sparta Praha.
Ani rok v Sparte nemal pre svoju atypickú hokejovú postavu ľahký. Aj preto sa po roku rozhodol odísť do zámoria na vstupný draft NHL. Zo 56. miesta si ho vybral v roku 1996 klub New York Islanders.
Ako mnohí aj on začal najprv v juniorskej súťaži, v kanadskej WHL hral za Prince George Cougars. Popri hokeji aj pracoval, privyrábal si umývaním áut. Do práce a z práce jazdil na bicykli asi 30 kilometrov a potom večer trénoval. Aj napriek fyzickej záťaži vydržal a debut v NHL v drese New Yorku Islanders si "odkrútil" už v roku 1997.
Dá sa povedať, že od tohto momentu sa hokejový život Zdena Cháru obrátil k lepšiemu. Z Islanders ho v roku 2001 vymenili do Ottawy Senators a už v tom istom roku ho nominovali do Zápasu hviezd NHL. Do výberu troch najlepších obrancov sa dostal prvýkrát v roku 2004, ale Norrisovu trofej ešte nezískal. Skončil druhý za Scottom Niedermayerom.
Počas výluky v NHL (2004/2005) pôsobil vo Färjestade vo švédskej Elitserien. V jeho drese sa prebojoval až do finále play off, kde ale tím nakoniec podľahol Frölunde.
V roku 2006 sa upísal Bostonu Bruins a v tíme "medveďov" sa vypracoval nielen na rešpektovaného hráča, ale menovali ho aj za kapitána. V drese Bruins v roku 2009 získal ako prvý Slovák v NHL Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu. Následne v sezóne 2010/2011 vybojoval ako prvý slovenský kapitán Stanleyho pohár. Zároveň sa po Nicklasovi Lidströmovi stal druhým európskym kapitánom, ktorý dosiahol tento úspech.
Počas ďalšej výluky v NHL v sezóne 2012/2013 posilnil klub Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev Praha. S pôsobením v pražskom klube sa viaže aj udalosť, ktorá naštrbila jeho vzťahy s Miroslavom Šatanom. V novembri 2012 v zápase proti Slovanu Bratislava utrpel po jeho zákroku Šatan zranenie krčnej chrbtice, ktoré ho vyradilo do konca klubovej sezóny.
Nekompromisne hrajúci obranca s prezývkou Big Z, ktorého štyrikrát vybrali na Zápas hviezd NHL (2004, 2007, 2008, 2009) a dvakrát ho zaradili do All Stars tímu NHL (2004, 2009), patrí k oporám slovenskej hokejovej reprezentácie. Aj jeho zásluhou sa Slovensko mohlo tešiť z dvoch medailí z MS. V roku 2000 si z Petrohradu odniesol striebro a v roku 2012 si v pozícii kapitána národného tímu priniesol z Helsínk opäť medailu rovnakého lesk
Chárove kvality neostali nepovšimnuté ani na Slovensku. Napríklad v ankete Zlatý puk ho trikrát (2004, 2006, 2009) vyhodnotili ako najlepšieho slovenského obrancu, v roku 2009 sa stal aj celkovým víťazom ankety.
To, že sa Chára nebojí driny, dokazuje aj mimo ľadovej plochy. Ako vášnivý cyklista si vyskúšal trasy niekoľkých horských etáp Tour de France a v roku 2008 bol členom expedície, ktorá vystúpila na najvyšší vrch Afriky Kilimandžáro, i keď on sám až na hlavný vrchol nevyšiel.

streda 1. februára 2017

100 najlepších hráčov histórie NHL

LOS ANGELES -- NHL zverejnila kompletný zoznam 100 najlepších hokejistov histórie. K predtým vybraným tridsiatim trom menám z obdobia medzi rokmi 1917-1966 priradila ďalších sedemdesiatšesť z modernej éry. Všetci ocenení boli slávnostne vyhlásení v priebehu večera The NHL100 presented by GEICO v los angeleskom Microsoft Theater.
Toto je kompletný zoznam legiend, ktoré boli zvolené do výberu 100 Greatest NHL Players presented by Molson Canadian:
SID ABEL (C, 1938-39/1953-54)*
SYL APPS (C, 1936-37/1947-48)*
ANDY BATHGATE (PK, 1952-53/1970-71)*
JEAN BELIVEAU (C, 1950-51/1970-71)*
MAX BENTLEY (C, 1940-41/1953-54)*
TOE BLAKE (ĽK, 1934-35/1947-48)*
MIKE BOSSY (PK, 1977-78/1986-87)
RAY BOURQUE (O, 1979-80/2000-01)
JOHNNY BOWER (G, 1953-54/1969-70)*
TURK BRODA (G, 1936-37/1951-52)*
MARTIN BRODEUR (G, 1991-92/2014-15)
JOHNNY BUCYK (ĽK, 1955-56/1977-78)*
PAVEL BURE (PK, 1991-92/2002-03)
CHRIS CHELIOS (O, 1983-84/2009-10)
KING CLANCY (O, 1921-22/1936-37)*
BOBBY CLARKE (C, 1969-70/1983-84)
PAUL COFFEY (O, 1980-81/2000-01)
CHARLIE CONACHER (PK, 1929-30/1940-41)*
YVAN COURNOYER (PK, 1963-64/1978-79)
SIDNEY CROSBY (C, 2005-06/dodnes)
PAVEL DATSYUK (C, 2001-02/2015-16)
ALEX DELVECCHIO (C, 1950-51/1973-74)*
MARCEL DIONNE (C, 1971-72/1988-89)
KEN DRYDEN (G, 1970-71/1978-79)
BILL DURNAN (G, 1943-44/1949-50)*
PHIL ESPOSITO (C, 1963-64/1980-81)
TONY ESPOSITO (G, 1968-69/1983-84)
SERGEI FEDOROV (C, 1990-91/2008-09)
PETER FORSBERG (C, 1994-95/2010-11)
RON FRANCIS (C, 1981-82/2003-04)
GRANT FUHR (G, 1981-82/1999-00)
BOB GAINEY (ĽK, 1973-74/1988-89)
MIKE GARTNER (PK, 1979-80/1997-98)
BERNIE GEOFFRION (PK, 1950-51/1967-68)*
WAYNE GRETZKY (C, 1979-80/1998-99)
GLENN HALL (G, 1952-53/1970-71)*
DOUG HARVEY (O, 1947-48/1968-69)*
DOMINIK HAŠEK (G, 1990-91/2007-08)
TIM HORTON (O, 1949-50/1973-74)*
GORDIE HOWE (PK, 1946-47/1979-80)*
BOBBY HULL (ĽK, 1957-58/1979-80)
BRETT HULL (PK, 1986-87/2005-06)
JAROMÍR JÁGR (PK, 1990-91/dodnes)
PATRICK KANE (PK, 2007-08/dodnes)
DUNCAN KEITH (O, 2005-06/dodnes)
RED KELLY (O/C, 1947-48/1966-67)*
TED KENNEDY (C, 1942-43/1956-57)*
DAVE KEON (C, 1960-61/1981-82)*
JARI KURRI (PK, 1980-81/1997-98)
ELMER LACH (C, 1940-41/1953-54)*
GUY LAFLEUR (PK, 1971-72/1990-91)
PAT LAFONTAINE (C, 1983-84/1997-98)
BRIAN LEETCH (O, 1987-88/2005-06)
JACQUES LEMAIRE (C, 1967-68/1978-79)
MARIO LEMIEUX (C, 1984-85/2005-06)
NICKLAS LIDSTROM (O, 1991-92/2011-12)
ERIC LINDROS (C, 1992-93/2006-07)
TED LINDSAY (ĽK, 1944-45/1964-65)*
AL MACINNIS (O, 1981-82/2003-04)
FRANK MAHOVLICH (LK, 1956-57/1973-74)*
MARK MESSIER (C, 1979-80/2003-04)
STAN MIKITA (C, 1958-59/1979-80)
MIKE MODANO (C, 1989-90/2010-11)
DICKIE MOORE (ĽK, 1951-52/1967-68)*
HOWIE MORENZ (C, 1923-24/1936-37)*
SCOTT NIEDERMAYER (O, 1991-92/2009-10)
JOE NIEUWENDYK (C, 1986-87/2006-07)
ADAM OATES (C, 1985-86/2003-04)
BOBBY ORR (O, 1966-67/1978-79)
ALEX OVECHKIN (ĽK, 2005-06/dodnes)
BERNIE PARENT (G, 1965-66/1978-79)
BRAD PARK (O, 1968-69/1984-85)
GILBERT PERREAULT (C, 1970-71/1986-87)
JACQUES PLANTE (G, 1952-53/1972-73)*
DENIS POTVIN (O, 1973-74/1987-88)
CHRIS PRONGER (O, 1993-94/2011-12)
JEAN RATELLE (C, 1960-61/1980-81)
HENRI RICHARD (C, 1955-56/1974-75)*
MAURICE RICHARD (PK, 1942-43/1959-60)*
LARRY ROBINSON (O, 1972-73/1991-92)
LUC ROBITAILLE (ĽK, 1986-87/2005-06)
PATRICK ROY (G, 1984-85/2002-03)
JOE SAKIC (C, 1988-89/2008-09)
BORJE SALMING (O, 1973-74/1989-90)
DENIS SAVARD (C, 1980-81/1996-97)
SERGE SAVARD (O, 1966-67/1982-83)
TERRY SAWCHUK (G, 1949-50/1969-70)*
MILT SCHMIDT (C, 1936-37/1954-55)*
TEEMU SELANNE (PK, 1992-93/2013-14)
BRENDAN SHANAHAN (LK, 1987-88/2008-09)
EDDIE SHORE (O, 1926-27/1939-40)*
DARRYL SITTLER (C, 1970-71/1984-85)
BILLY SMITH (G, 1971-72/1988-89)
PETER ŠŤASTNÝ (C, 1980-81/1994-95)
SCOTT STEVENS (O, 1982-83/2003-04)
MATS SUNDIN (C, 1990-91/2008-09)
JONATHAN TOEWS (C, 2007-08/dodnes)
BRYAN TROTTIER (C, 1975-76/1993-94)
GEORGES VEZINA (G, 1917-18/1925-26)*
STEVE YZERMAN (C, 1983-84/2005-06)
* Boli oznámení už 1. januára v prvej skupine mien.

100 rokov NHL počas 100 sekúnd

  • 01:58 • 1. január 2017

100 najlepších hokejistov histórie NHL sa skladá z 39 centrov, 21 obrancov, 15 brankárov, 16 pravých a deviatich ľavých krídiel. Elitná skupina dokopy odohrala 106 632 zápasov základnej časti, nastrieľala v nich 34 821 gólov, nazbierala 56 394 asistencií a 91 215 bodov. V prípade brankárov zaznamenala 5445 víťazstiev v základnej časti. Vybraní hráči celkovo predstavujú 307 triumfov v Stanley Cupe, 68 vyhraných Hart Memorial Trophy, 58 Art Ross Trophy, 49 Vezina Trophy, 46 James Norris Memorial Trophy, 38 Lady Byng Memorial Trophy, 38 Ted Lindsay Award, 36 Conn Smythe Trophy, 25 Calder Memorial Trophy, 15 William M. Jennings Trophy a 13 Frank J. Selke Trophy.
Najväčšie legendy volilo 58 oslovených osobností, ktoré okolo hokeja
strávili dokopy viac ako 1800 rokov. Každý z voličov vyberal 100 hráčov, z ktorých všetci dostali bod. Hlasovanie prebehlo počas minulého leta, výsledky oficiálne oznámila spoločnosť Ernst & Young.
Hlasujúci mohli zvoliť kohokoľvek, kto v storočnej histórii NHL nastúpil na zápas. Pre lepší prehľad každý z nich dopredu dostal životopisy a štatistiky 265 hokejistov, ktorí splňujú nasledujúce kritériá: a) sú členmi hokejovej Siene slávy v hráčskej kategórii, b) sú bývalými hráčmi, ktorí buď nastrieľali 500 a viac gólov, alebo sú držiteľmi Hart Memorial Trophy s 350 a viac nastrieľanými gólmi, c) sú brankármi, ktorí vyhrali minimálne 400 zápasov základnej časti, d) sú aktívnymi hokejistami so 400 gólmi zo základných častí, e) sú aktívnymi hokejistami so 600 asistenciami zo základných častí, f) sú aktívnymi hokejistami s 900 bodmi zo základných častí, g) sú stále aktívnymi víťazmi individuálnych cien vo viac ako jednej sezóne, h) sú aktívnymi hokejistami a boli vymenovaní do štyroch a viacerých sezónnych All-Stars tímov, ch) sú aktívnymi brankármi so 400 víťazstvami v základnej časti, i) sú aktívnymi brankármi a víťazmi Vezina Trophy s 300 a viacerými víťazstvami v základnej časti.
Päťdesiatosem hlasujúcich reprezentuje širokú rodinu NHL - zahŕňa vlastníkov klubov, manažérov, koučov, hráčov, komentátorov, novinárov. Tu je ich zoznam:
Kevin Allen
Dave Andrews
Michel Bergeron
Gary Bettman
Scotty Bowman
Dave Branch
Scott Burnside
Colin Campbell
Cassie Campbell-Pascall
Guy Carbonneau
Bill Daly
Ken Daneyko
Jim Devellano
Eric Duhatschek
Murray Edwards
Helene Elliott
Mike Emrick
Rene Fasel
Ray Ferraro
Stan Fischler
Jim Fox
Emile Francis
Jim Gregory
Ken Holland
Kelly Hrudey
Jim Hughson
Jeremy Jacobs
Keith Jones
Chuck Kaiton
Igor Kuperman
Patrick Lalime
Lou Lamoriello
Craig Laughlin
Brian McFarlane
Pierre McGuire
Peter McNab
Mike Milbury
Bob Miller
Harry Neale
Václav Nedomanský
Gunnar Nordstrom
Dave Ogrean
Brian O'Neill
Frank Orr
Craig Patrick
David Poile
Bertrand Raymond
Daryl Reaugh
Tom Reid
Tom Renney
Jim Rutherford
Mathieu Schneider
John Shannon
Christine Simpson
Harry Sinden
Bill Torrey
Bob Verdi
Kevin Weekes